Програмиране с Python » Форуми » Задачи

Въпроси по задача 6

(20 posts)

Tags:


  1. Pitboss
    Member

    Само за да съм сигурен, въпреки че прочетох в темата по задача 4, отрицателните цели числа не ги считаме за прости, нали ?

    Posted 5 years ago #
  2. Просто число се нарича всяко естествено число, по-голямо от 1, което има точно два естествени делителя — 1 и самото себе си. Добавих връзка в условието за другите заблудени ду

    Posted 5 years ago #
  3. Pitboss
    Member

    Добрем и един малко неудобен въпрос :), на който може и да не ми отговорите... До колко големи числа смятате да тествате, щото ре

    Posted 5 years ago #
  4. ENIGMA
    Member

    Може би ще задам глупави въпроси, но... стигнах до някъде и... запецнах.

    Дефинирам си функцията enumerate_rationals(), която връща итератор, породен от itertools.chain(iterList), където в iterList пазя наредените двойки. Само че тях ги добавям към iterList, чрез безкрайния цикъл while(True): и съответно ще падне голямо чакане, докато ми изчисли enumerate_rationals().next(). Може ли някак си при извикването на next() да се генерира следващото число?
    Също, когато сложа някакво ограничение на цикъла, неколкократното извикване на enumerate_rationals().next() ми връща един и същи елемент, но когато извикам next() на инстанция на enumerate_rationals() всичко върви добре. Така ли трябва да бъде?

    Posted 5 years ago #
  5. ENIGMA, препоръчвам ти да прегледа

    Posted 5 years ago #
  6. ENIGMA
    Member

    Да, и това щях да питам, но пропуснах - дали може да използваме yield, въпреки, че тогава вече май няма да е итератор, ами генератор... но явно може.
    Благодаря.

    Posted 5 years ago #
  7. def mygen():
        while True:
            yeild 1
    
    myiter = iter(mygen())

    В случая, myiter си е безкраен итератор.

    Posted 5 years ago #
  8. Pitboss
    Member

    Много тъпо тва с големите числа :D. Ще си се оплача пак. Защо xrange(10000000000) се цепи :(((( Трябва

    Posted 5 years ago #
  9. iavoriankov
    Member

    Добре, обаче мен от лекцията не ми стана ясно как става номера да изпозвам клас като генератор ? Забелязах, че Пайтън не харесва yield в __init__ ...
    В __call__ като го направя пък трябва да се извика малко гадно ...

    Posted 5 years ago #
  10. packo
    Member

    Да не стане гре

    Posted 5 years ago #
  11. iavoriankov
    Member

    (1, 2) не присъства, защото 1 не е просто число... Според мен са прости по принцип и първото по-голямо от второто :)

    Posted 5 years ago #
  12. tonchev
    Member

    @wireman: тогава защо като изпълня твоя код получавам

    >>> myiter
    <generator object at 0x2aaaaf8141b8>

    Това според мен не е итератор, а генератор?!

    Posted 5 years ago #
  13. tonchev
    Member

    Ако разбирам правилно, от нас се иска да върнем обект, който има next(), а пък как ще го реализираме вътре

    Posted 5 years ago #
  14. packo
    Member

    Едно въпросче.... вие ще импортирате целия модул нали?
    В смисъл че ако имам някоя и друга помощна функция и вие направите "from .... import ....." само двата итератора те няма да работят.... Няма такава опастност нали? Същото се отнася и за класа в 5-та задачка.

    Posted 5 years ago #
  15. Така е, да. Важен е методът next() със съответните свойства.

    packo, това не би трябвало да е твой проблем, след като си пратил един файл.

    Posted 5 years ago #
  16. packo
    Member

    Оки, мерси

    Posted 5 years ago #
  17. dimitardimitrov
    Member

    Един въпрос, предполагам е проблем, че връщам резултати, които представляват списък от две числа, а не tuple от две числа?

    Утре няма да имам време да го оправя като хората, затова забивам един варварски фикс:
    създавам нов tuple от елементите на списъка и го връщам него... Не мисля да се пи

    Posted 5 years ago #
  18. packo
    Member

    Един въпрос, предполагам е проблем, че връщам резултати, които представляват списък от две числа, а не tuple от две числа?

    "tuple(object)" и списъкът ти става директно на наредена 2-ка...

    Posted 5 years ago #
  19. ivelin
    Member

    Какво става с резултатите от задача 6?

    Posted 5 years ago #
  20. Ще обявим всички известни точки и класирането до момента в някой от дните на идната седмица.

    Posted 5 years ago #

RSS feed for this topic

Reply

You must log in to post.