Програмиране с Python » Форуми » Задачи

за четвърта задача

(76 posts)

  1. ObiWan
    Member

    spartak: Interval(0, 6) според мен, границата на втория интервал не я изключва

    Posted 6 years ago #
  2. MickyMouse
    Member

    Posted 6 years ago #
  3. BladealSlayer
    Member

    Не - интервал (3, 5) не съвпада с (2, 5) и следователно, (3, 5) < (2, 5) == True, понеже (3, 5) e подинтервал на (2, 5).

    Posted 6 years ago #
  4. Може ли малко разяснения за операцията минус?
    По-точно, Interval(0, 1) - Interval(0, 1) == ?
    Моето разбиране е, че трябва да се хвъли ValueError, защото резултата от изваждането са две интервалчета [0,0] и [1,1].

    Ако е вярна тази логика, обаче, интересно става какъв е резултата от
    Interval(None, None) - Interval(None, None). Нещо не ми изглежда добре резултата от изваждането да е ValueError, тъй като това би означавало, че след изваждането остават абсурдните интервалчета (-inf, -inf) и (+inf, +inf).

    Posted 6 years ago #
  5. Подкрепям горните твърдения и въпроси относно операцията __sub__; какво да се приеме за вярно в крайна сметка?

    Честно казано, звучи ми логично два равни интервала да дават резултат None при изваждането си, т.е. Interval(0, 1) - Interval(0, 1) = None, както и Interval(None, None) - Interval(None, None) = None.

    Posted 6 years ago #
  6. bluecreature
    Member

    Абе, хора, идеята е много проста: изваждането на интервали си е оная до болка позната теоритико-множествена операция, известна като разлика на множества. Това условие "без карйните точки" е включено единствено за улеснение, за да не се налага да implement-вате отворени интервали. Така [1,5] - [4,7] = [1,4], а не [1,4). По тоя начин [1,5] - [1,5] е None, (-inf,3] - (-inf,2] = [2,3], (-inf,+inf) - (-inf,+inf) = None и т.н.

    А какво ще върнете при [1,5] - [1,5] е се тая, защото aquarius обеща такива тестове да няма.

    Posted 6 years ago #
  7. Вижте колко хубаво го каза bluecreature. Няма да има interval - interval.

    Posted 6 years ago #
  8. Ivi
    Member

    Тъй като не ми отговорихте на въпроса ще пробвам да ви питам отново:
    когато напи

    Posted 6 years ago #
  9. gr
    Member

    В 19:00 си пратих задачата, но май не се е получило.това вече ми се струва прекалено.
    Знам, че си има правила и няма начин, но просто е обидно да си си загубил целия ден за... нищо..

    Posted 6 years ago #
  10. fn80017
    Member

    @Ivi така е правилно.
    Ако искащ да не ти хвърля exception, си го прехвани там където го вика

    Posted 6 years ago #
  11. BladealSlayer
    Member

    gr, спедващия път пробвай в 19:01 - тогава може и да стане... и това твойто ако не е прекалено (обидно)...

    Posted 6 years ago #
  12. Как го разбирам аз.

    Posted 6 years ago #
  13. gr
    Member

    Хах да не сме се събрали да се обиждаме.

    Posted 6 years ago #
  14. Здра'е да е :)

    Posted 6 years ago #
  15. MajaM
    Member

    А кога се очакват ресултати за тази задача

    Posted 6 years ago #
  16. diffie
    Member

    Да, наистина, не е ли вече време да излязат и за 4та задача резултати :)

    Posted 6 years ago #

RSS feed for this topic

Reply

You must log in to post.