Програмиране с Python » Форуми » Общи въпроси

Критики и предложения

(23 posts)

  1. ico
    Member

    Ще бъде чудесно следващия път, когато ре

    Posted 6 years ago #
  2. bluecreature
    Member

    Posted 6 years ago #
  3. ico
    Member

    Никъде не съм споменавал редове код или нещо от този род. Под обем имах предвид времето, което отделих за задачите.
    Но тъй като темата е интересна:
    Приложение на .Net с "Hello World" прозорец - 1000 реда - време за разработка - 1 мин.
    Реализация на SuffixTree - 200-300 реда - време за разработка - ??.
    Всъщност не съм съвсем сигурен за цифрите по-горе, особено за първата, но мисля че разбира

    Posted 6 years ago #
  4. Аз имам следното доста важно предложение: следващия път като давате задачи, сложете да има примерни тестове или примери или каквото и да е примерно, защото се ориентира

    Posted 6 years ago #
  5. ico
    Member

    Давам си сметка, че създаването он-лайн тестер е тегава работа, особено ако се разглеждат проблеми свързани със сигурността, но може да се направи поне следното нещо. Тестване в 2 рунда:
    Пращат се задачите, тестват се, излизат точките.
    Този, който не е доволен получава втори

    Posted 6 years ago #
  6. Ще говоря само за трета задача, защото по четвърта нямам отно

    Posted 6 years ago #
  7. Shiro
    Member

    @nb: просто ми е изключително трудно да се съглася с теб, че на един супер начинаещ програмист на питон ще му стигнат 2+1 чАса за пълното ре

    Posted 6 years ago #
  8. ico
    Member

    аб
    Otnosno sistemata na Milo:
    polzwame za praktikuma po algoritmi i tam ne6tata wyrwqt dosta dobre, no dosta go zanimawahme da prawi razni accounti, formi za registraciq i wyzmovnost za sybmit na java, taka 4e ne znam kolko ste mu se zanimawa da prawi towa i za python, no utre move da mu podhwyrlq ideqta. btw - sistemata e pisana na perl i mai wseki move da se wkli4i w razrabotkata, stiga da iska, taka 4e ako nqkoi go interesuwa:
    http://milo0.no-ip.org/spoj/
    sry 4e pisah na 4atica, ama 4ak sega usetih i ne mi se prenapiswa

    Posted 6 years ago #
  9. Anislav
    Member

    @Shiro - съгласен съм, че задачите отнеха твърде много време и ресурс :(
    @ico - с две ръце съм за такава онлайн система :) даже също си мислех за тази на Мило :)

    предлагам да направите статистика всяка задача средно на колко реда е била ре

    Posted 6 years ago #
  10. BladealSlayer
    Member

    Ico, това, че не си забелязал, че пи

    Posted 6 years ago #
  11. slavi
    Member

    Здравейте,

    Да дам и аз моите 2 стотинки по темата.

    Това, че задачите са тежки и един изборен курс не трябва да ни натоварва си е меко казано наглост :-) Ако човек иска да научи нещо, задачи от типа на "Намерете сумата на две числа" не помагат. Не помагат дори и такива задачки като тези от дома

    Posted 6 years ago #
  12. Повече обяснения затова колко са трудни задачите и колко време отнемат, няма да даваме. Точка. Ако не ви харесват не ги пи

    Posted 6 years ago #
  13. Posted 6 years ago #
  14. spartak
    Member

    Мда :)

    Posted 6 years ago #
  15. ico
    Member

    Съжалявам, темата се разпростря в друга посока. В никои от постовете си нямах за цел да се оплаквам от трудни задачи и да "мрънкам".

    Posted 6 years ago #
  16. teti
    Member

    така, четох четох тоя форум и накрая и аз да се изкажа, ясно ми е че е ужасно трудно да се прегледа кода на всеки и да му се оценяват техническите гре

    Posted 6 years ago #
  17. Наистина пускането на произволен код на сървъра е малко опасно начинание. Вместо това обаче, за да улесните проверката, можете просто да дадете unittest кода, който използвате за автоматична оценка (или негов вариант). Сигурно не сте стигнали до unittest още на лекциите, но точно ще има малко предварителна подготовка. Просто предложение :)

    Posted 6 years ago #
  18. Nice try ;)
    Тогава всички ще пи

    Posted 6 years ago #
  19. teti,
    Под промяна имаме предвид само доуточнявания на условието и премахване на двусмислици. За съжаление е невъзможно да се напи

    Posted 6 years ago #
  20. Outlive
    Member

    Здравейте!
    Аз имам следното предложение: Преди да публикува дадена задача, авторът й да напи

    Posted 6 years ago #
  21. Никой няма да напи

    Posted 6 years ago #
  22. tie,
    Нито е интересно, нито е полезно за вас в дългосрочен план да видите всички уловки. Много по-поелзно ще вид бъде сами да си напи

    Posted 6 years ago #
  23. Outlive,
    Твърдо одобрявам и тестовете и ре

    Posted 6 years ago #

RSS feed for this topic

Reply

You must log in to post.