Програмиране с Python » Форуми » Задачи

Въпроси по задача 3

(55 posts)

  1. alf
    Member

    Предполагам трябва да изглежда така:

    re.search(pattern, text, re.U)

    Но не ще, пробвах още преди да питам :|

    Posted 5 years ago #
  2. @iavoriankov — добре е да се справяте с всякакви нови редове. За целта поразгледайте малко методите, които ви предлага класа str — там има това, което ви трябва :)

    @alf — в какъв encoding са низовете, които подава

    Posted 5 years ago #
  3. alf
    Member

    Добре де, малко съм прост. Бях забравил u-то преди текста x0
    Работи и само с \w :)

    Posted 5 years ago #
  4. iavoriankov
    Member

    Може ли да има заглавия в параграфите <p></p> ? Тоест ако заглавие там с === няма празен ред отгоре над себе си и не е в началото на текста влиза ли в пааграфа или трябва да се затвори параграфа преди заглавието ?

    Posted 5 years ago #
  5. Не, заглавията трябва да са извън параграфите. Новите редове пък трябва да са единствено в параграфите.

    Posted 5 years ago #
  6. filips
    Member

    А тука вече няма ограничение и може да си имаме глобални променливи и функции ?

    Posted 5 years ago #
  7. filips
    Member

    match.span() ..... какво прави това и как работи като преди това не е дефинирано, а доколкото се ориентирам няма °span° вградена функция

    Posted 5 years ago #
  8. iavoriankov
    Member

    @filips - глобалните променливи са объркващи. По-добре ги избягвай ...

    Posted 5 years ago #
  9. Raptor
    Member

    в тестовия код, текстът, който се подава на функцията има един много неприятен space преди === бла бла ===. Да се съобразяваме ли с него или е случайност или и двете хахаха. Мерси предварително.

    Posted 5 years ago #
  10. Как можем да "отречем" някой специален символ?
    Например искам да взема думите, които не започват с [
    Пробвах с ^\[ , но без особен успех.

    edit:
    може някой да ми изтрие поста. Оказа се, че на моменти Help-а бил полезен ;)

    Posted 5 years ago #
  11. Pitboss
    Member

    Стринга, който задавате в каква кодировка ще е ?

    Posted 5 years ago #
  12. Pitboss, не мислете за това, на

    Posted 5 years ago #
  13. ENIGMA
    Member

    Защо когато си изпълня задачата в Python Shell, ми върви без гре

    Posted 5 years ago #
  14. miroslav
    Member

    Според условието не трябва да се стряскам че примерния тест не ми върви, защото не слагам \n между заглавие и параграф.

    Posted 5 years ago #
  15. miroslav, няма ло

    Posted 5 years ago #
  16. @miroslav: Сигурен ли си, че примерния тест не ти гърми по друга причина?

    @ENIGMA: Две имена (a, b) могат да сочат към един и същи обект или към два отделни. is връща истина в първия случай и лъжа във втория. Два различни обекти може да са равни по стойности (a = [1, 2, 3]; b = [1, 2] + [3]). == връща истина ако двата обекта са равни по стойност. Но в предния пример a is b връща лъжа, защото a и b сочат към два различни списъка, били те и равни по стойност.

    Обаче. За да пести памет, Python се опитва да не създава текстови низове които вече са били създадени. Ако някъде в програмата имате низът "larodi" и по-надолу се опитате да направите същия, интерпретатора ще се усети и в двата случая ще ви върне един и същи обект. Не го прави твърде предвидимо, обаче - само за по-кратки низове и в определени случаи. Това се нарича interning и е почти невидимо, понеже низовете не могат да се мутират (променят). Единствения начин човек да го забележи е като ползва is. Което, както ти отбеляза, не бива да се прави в този случай.

    Posted 5 years ago #
  17. Chrono
    Member

    Намерих гре

    Posted 5 years ago #
  18. lolitta
    Member

    Posted 5 years ago #
  19. jvasi
    Member

    Много се извинявам, че задавам глупави въпроси, обаче наистина имам проблем, който не мога да разре

    Posted 5 years ago #
  20. Разгледай последния параметър (flag), който повечето функции от модула re приемат.

    Posted 5 years ago #
  21. ivelin
    Member

    Надявам се няма да ми се разсърдите, че съм си изпратил ре

    Posted 5 years ago #
  22. ivelin, ние нямаме нищо против, но системата, която проверява, ще ти даде 0 точки :)

    Posted 5 years ago #
  23. ivelin
    Member

    Чудестно, тогава как да си пратя ре

    Posted 5 years ago #
  24. bobeff
    Member

    Аз си завър

    Posted 5 years ago #
  25. lolitta
    Member

    Posted 5 years ago #

RSS feed for this topic

Reply

You must log in to post.